Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

News

Těšíme se do školy

Včera naši školou navštívili předškoláčci se svými rodiči. Přišli na první setkání v rámci projektu Těšíme se do školy, který jsme pro ně připravili. Cílem je připravit budoucí školáčky tak, aby se při zápisu do 1. ročníku cítili dobře a byli ve známém prostředí. Děti se seznámily s paní učitelkou, prohlédly si 1. třídu, poznali školní lavici a zkusili, jaké to po prázdninách bude. I přes velkou nemocnost ve školce se akce zúčastnilo 6 dětí. Věříme, že dalšího setkání v březnu se do školy přijdou podívat i ostatní. Paní učitelka dětem slíbila ukázat celou školu a zase pro ně určitě připraví spoustu dalších zábavných činností. Budeme se na všechny těšit!

FOTOGALERIE

Matematická soutěž Kopřivnice 2019


Ve středu 11. prosince se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili matematické soutěže v Kopřivnici. Své síly a znalosti poměřili s 10 dalšími školami z celého kopřivnického okrsku.  Žáci plnili 6 různých úloh, na které měli časový limit. Zadání byla různá – tangramy, hlavolamy se zápalkami, „koupit“ sestavu pro youtubera……

Na závěr byla připravena společná hra pro všechny soutěžící včetně učitelů.

Naši žáci ve složení Nikol Hejtmančíková, Tomáš Bartoň, Petr Glogar a Jan Frant skončili v této silné konkurenci na nádherném druhém místě. Gratulujeme!

FOTOGALERIEOd ovečky ke svetru

Žáci 1. a 2. ročníku absolvovali v rámci EVVO krásnou akci sdružení Hájenka s názvem Od ovečky ke svetru. Dozvěděli se všechno o ovečkách a sami si zkusili výrobu vlákna z ovčí vlny. Na závěr si z ovčí vlny všichni vyrobili svou ovečku, kterou si odnesli domů.

FOTOGALERIE

Den jedniček

V pondělí 11. 11. 2019 ve škole proběhl tradiční Den jedniček. Letos byl motivován oslavami 30. výročí sametové revoluce. Dozvěděli jsme se, co se u nás před třiceti léty událo. Pak jsme byli rozděleni  do pěti smíšených družstev, ve kterých jsme plnili různé vědomostní úkoly. Prý jsme byli moc šikovní. Prostě na jedničku. Potom jsme si chvíli hráli různé výukové hry dle vlastního výběru. Než jsme se rozešli do tříd na další vyučování, dostali jsme všichni sladkou odměnu a molitanové zvířátko, které naší škole věnovala paní Davidová. Děkujeme.

FOTOGALERIE