Zdravá škola

Pondělní dopoledne 15. října zpestřila svým programem v naší základní škole Zdravá Pětka. Místní děti navštívili lektoři výukového programu Nadačního fondu Albert.
Zdravá Pětka je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování.
Lektoři Zdravé Pětky seznamují žáky v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí
zásad zdravé výživy.

Děti byly nadšeny z krásných barevných pomůcek a statečně se popraly i s pěti úkoly Zdravé Pětky. Za každý úkol získaly pro družstvo žetonek s Pětkou. Poznávaly ovoce a zeleninu, mohly tyto dobroty i ochutnat, šlo jim i sestavení potravinové pyramidy pomocí magnetek s jednotlivými potravinami.
Krásnou odměnou bylo vysvědčení plné Pětek, samolepky a ovocný talíř, který si děti samy ke svačině připravily. Zásady správné výživy si mohou děti připomínat v každodenním životě.