Recyklohraní

Projekt RECYKLOHRANÍ


 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ŽENKLAVA
 

PŘEDSTAVUJE

RECYKLOHRANÍ

RECYKLOHRANÍ je školní recyklační program, který si klade za cíl realizaci zpětného odběru elektrozařízení, baterií a akumulátorů. Použité baterie, nesprávně vyhazované s běžným odpadem, vážně narušují životní prostředí a komplikují jejich další využití. Po čase se z nich mohou uvolnit škodlivé látky, které prosakují do půdy a spodních vod. Jsme si vědomi, že naše životní prostředí je třeba chránit, a proto jsme se zapojili do tohoto projektu, jehož součástí jsou i různé úkoly, které plníme při výuce.

Dnes vám představujeme jeden z nich. Podíleli se na něm žáci 3. – 5. ročníků naší školy. Podívejte se, jak se jim dařilo.

Co sbíráme ve škole?
Všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů a pod.). Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm a lze je nosit denně.

Co sbíráme ve spolupráci s OÚ Ženklava?
Elektrospotřebiče, vždy dvakrát ročně (termín bude vyhlášen obecním rozhlasem).

Recyklohraní / 17.12.2014


Dne 17.12.2014 se uskutečnil projektový den recyklohraní. Děti měly připravit oslavu, bez použití elektrospotřebičů. Všichni se pustili do práce s nadšením. více

VIDEOGALERIE
Recyklohraní – Koleda (YouTube)

Recyklohraní – básnička (PDF, 11 kb)

Den Země


Jak jsme letos oslavili Den Země? (PDF, 49 kB)